پاييز

می گویند پاییز ملال انگیز و غمناک است. سنگینی غروب پاییز را هیچ فصلی ندارد. برگهایش مرده و خشکیده اند. روزهایش غم افزا و محنت بار است.

چرا نمی گویند این فصل رنگین و پرشور چه در پشت سر داشته و

چه در پیش رو می آورد؟

برگهای رنگارنگ و خشکیده با خش خش خود نجوا کنان می گویند ما روزی زنده و سبز بودیم و پس از ما برگهای دیگری می آیند و می روند.

آسمان با غرش خود بر سر یکایک موجودات فریاد بر می آورد که هنوز در ذره ای از درک عالم مانده اید.

باد زوزه کشان از میان شاخه های برهنه می گذرد،از میان ساختمانهای سر به فلک کشیده و بی روح عبور می کند،تند بادی می شود تا با تازیانه ی خود بر جسم انسانها بکوبد.شاید روح خواب آلودمان را بیدار کند و بگوید بعد از این مرگ طبیعت،برزخی است و بهاری. پس ای انسان آگاه باش وآماده ی برزخ و بهار خود.

آفتاب سرد پاییزی یادآوری می کند که روزگاری گرمای وجودم ترا می سوزاند.امروز کم رنگم،فردا کم رنگتر اما خاموشی ندارم و باز گرمایم را برای شما انسانهای خواب آلود به ارمغان می آورم.

باران پاییزی بی دریغ همه ی آلودگیها،ناپاکیها وزشتیها را از طبیعت می زداید و با رگبارهای گاه وبیگاهش مویرگهای جاری زندگی را به انسانهای غافل هدیه می دهد.

انسان خودخواه پاییز را چگونه غم انگیز می داند؟ روزهایی که پاکی، زندگی وبودن را با مهر بر پای یکایک ما می ریزد؟

/ 14 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جادوگر ۱۵۰

سلام دوست من. خسته نباشی سبز باشی. آپم اگه بهم سر بزنی خوشحالم می کنی. قدمت رو چشم. اگه بيای بهت می گم به کلاس جادوگری خوش اومدی!

« اميــــر »

بيا و اميدوار باشیم بيا و لبخند بزنیم به همه با اينکه همه جا بدی هست و علت و معلول غم بيا زندگی رو ...... لحظه ها رو .... عاشقانه بغل کنیم و ببوسیم !!

« اميــــر »

عجب معمولا يارانی که از من ياری بخوان دست رد به سينه شون نمی زنم تعجب می کنم منظورتون رو نفهميدم

دلخون

سلام دوست عزیز با دلنوشته جشن بارش چشم براه عطر افشانی شما یار مهربان هستم بی خوداز خودمی شوم ای یار ما من به بارش می روم جانا بیا مقدمت گلباران باد _**__**_____* __________ ___________***_*__*_____* _________ __________****_____**___****** ____ _________*****______**_*______** __ ________*****_______**________*_** ________*****_______*_______* _____ ________******_____*_______* ______ _________******____*______* _______ __________********_______* ________ __***_________**______** __________ *******__________** _______________ _*******_________* ________________ __******_________*_* ______________ ___***___*_______** _______________ ___________*_____*__* _____________ _______****_*___* _________________ _____******__*_** _________________ ____*******___** __________________ ____*****______* __________________ ____**_________* __________________ _____*_________* _________________

ياسمين

سلام مرسی که به من سر زديد. خوب تو کلاس جادوگری همديگر را می بينيم. راستی نری ميز اول بشينی.اگر زود آمدی جای من را هم بگير. پاييز را دوست دارم بخصوص باران را.دوست دارم باران بياد و سريع با چترم برم زير باران.خيلی کيف ميده. اگر آپ شدی خبرم کن. ياسمين

ياسمين

راستی من شما را گذاشتم تو لينک دوستام

مهدي

كلاس جادوگري چطور بود؟

ساسان

ابرو باد و مه خورشيد و فلک در کارند تا که تو نانی بدست آوری و به غفلت مخوری. پاينه باشی.

مهدی

ميگن مرگ بده اما اينطور نيست..ميگن تنهايی بده اما لذت با هم بودن چرا درک ميشه؟ ميگن سرما بده اما برف زشته؟ ميگن بارون غمگينه اما شادی گياهان و زمين به خاطر چيه؟؟ ميگن تو نامهريونی اما تپش قلب من ماله کيه دوست دارم عزيزم...