به شهر لاله ها‌،نیزارها،نخل های سوخته ی خرمشهر معطر از خون شهیدان خوش آمدید!

اینجا مانند آیینه ای از خاطرات است، خاطراتی که از دور آنرا به نظاره نشسته بودم. روزهایی که اضطراب و  وحشت با شجاعت و ایثار توام شد و مقاومت را در ورق ورق تاریخ سرزمین مظلومم مکتوب کرد.

 مردمانی فداکار و خونگرم در رگهای این سرزمین جاری هستند.اما دردها و رنجهای نهفته در سینه هایشان از تبسم لبهایشان نکاسته . جسم های زخم خورده، روح های آزاده و رهایشان را محصور نکرده و چهره های سوخته شان حکایت از سوختگی قلبهایشان دارد.

نخل های بی سر سایه ای ندارند،اما ستون هایی هستند تا استواری مردمان را نشان دهند. ذرات خاک بوی عشق را به مشام می رساند. کارون دیگر رنگ خون ندارد اما دلش خون است!

نسیمی با عشق خود را به کارون می زند، آرامش کارون را به حسرت می نشیند!!! وقتی اشک های کارون را می بیند و رازهایش را می شنود خود را در آن غرق می کند و سرمایش را می رباید. شتابان سویم می آید و عشق کارون را در من می ریزد. لبریز از عشق پلک هایم را به روی هم می گذارم و با ولع تمامی هوای اطرافم را می بلعم . چشم هایم را باز می کنم ....وای کارون در این سالها چه بر سرت آمده؟! تلاطم خون ، لنج های غرقه در آب ، صدای خمپاره ..توپ، فرزندان وطنم!!!

ابر چشمانم طغیان می کند ، سر به آسمان بلند می کنم...مهربانم ، یاورم! کارون و مردمش هنوز تنهایند!!!

/ 29 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ساسان

نوشته ای زيبا و سرشار از احساس بمانند هميشه احسنت

پارسا (۲سیب)

سلام . پشت کار خوبی داری و باعث شدی با نظرت تو ۲سيب از رو برم و بيام ديدن وبلاگت . دست نوشتهات زيباست بدون شک - دوست داشتی تو تالار ۲سيب کمکم کنی يا علی - خبر بده - در ضمن در ليست ۲سيب اضافه شدی .

یه مرد امیدوار

سلام. برای اون کار جمعی به ايميلتون نياز هست. لطفا سريع برام بفرستين

سهيلا

من همه جای ایران رفتم جز جنوب ....دوست دارم یه روز برم و این کارون رو که ان همه ازش شنیدم از نزدیک ببینم..... اما جنگ قطعه ی نا تمام شعر جنگه.... می تونم اینو بفهمم که مردم جنگ زده همیشه یک گوشه ی دلشون صدای خمپاره میاد...حتی اگه بخندند ....جنگ با اسلحه جنگ خونین همیشه برام غیر قابل قبول بوده...می دونی شراره جان به نظرم عقل و احساس باید گاهی رشد متقارن داشته باشن.........جنگ نقطه ی انحراف انسانیت است...... اما وقتی پیش میاد وقتی مسببش نبودی ..دفاع اوج انسانیت میشه....

« اميــــر »

الو سلام الــــــــو باز که آنتن نمیده اگه صدای منو می شنوی چند روزیه که ندیدمت دلم هواتو کرده وقت کردی بیا پیشم !!

ابوالفضل

وبلاگ جالب وزيبائي داريد و حتما در آينده موفق ميشويد اگر ميخواهيد آمار سايت شما بالاي 2000 بازديد کننده در رو زشود به سايت ما لينک بدهيد وبا اين کار خود سايت خود را به صورت خودکار در 3522 موتور جستجو دنيا به صورت حرفه اي ثبت کنيد و بعد از لينک دادن به سايت کد باکس ما را در سايت خود قرار دهيد

باباعظيمي

سلام دخترم خوبي از اينكه سري به من باباي زدي ممنونت هستم راستش من بايد براي يك سري مريضي كه دارم برم عمل تو رو خدا برام دعا كنيد كه اين عمل موفقيت تمام شه